CHP 'Kurtuluş Savaşı' başlattı

CHP 'Kurtuluş Savaşı' başlattı

Kılıçdaroğlu, ülkenin AKP'nin yanlış politikalarından kurtulması gerektiğini belirtti.

Barış Gündoğan bildiriyor - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ülkenin AK Parti'nin yanlış politikalarından kurtulması gerektiğini belirterek, ''Bugün yeni bir ulusal Kurtuluş Savaşı başlatmak zorundayız'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Amasya ziyareti kapsamında Gümüşhacıköyü İlçesi'nde parti otobüsünden kendisini bekleyen vatandaşlara hitap etti. CHP olarak ne ezen ne de ezilen olacaklarını, insanca hak ve düzen için iktidara talip olduklarını belirten Kılıçdaroğlu, ''Biz hükmetmeyeceğiz, halka hizmet edeceğiz. Bu hükümetin takkesi düştü keli göründü'' dedi.

Tekel işçilerinin 4 C kapsamına alındıklarını, buna karşı çıkan işçilerin hak aramak için kış mevsiminde Ankara'da eylem yaptıklarını anımsatan Kılıçdaroğlu, ''Tekel işçisini dövdüler, copladılar, biber gazı sıktılar, adına da 'hak ve demokrasi' dediler. Ey Recep Tayyip Erdoğan, bu anlayıştaki hak ve demokrasi anlayışını al başına çal'' diye seslendi.

Alandaki gençlere işsizlik sorunları olup olmadığını soran Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin gençleri işsizliğe mahkum ettiğini söyledi.

Emeklilere de seslenen Kılıçdaroğlu, hükümetin çıkardığı yasa nedeniyle emeklilerin milli gelirden pay alamadığını savunarak, bunun emeklileri ''ikinci sınıf vatandaş olarak görmek'' anlamına geldiğini ileri sürdü. Kılıçdaroğlu, ''8.5 milyon emekli Recep Tayyip Erdoğan'dan sandıkta hesap soracak'' ifadesini kullandı.

-''SAĞ ELİN VERDİĞİNİ SOL EL GÖRMEYECEK''-

Kılıçdaroğlu, daha sonra Merzifon'a geçti. Burada bir buğday tarlasında biçerdöver kullanan Kılıçdaroğlu, ilk hasadı gerçekleştirdi.

Daha sonra vatandaşlara hitap eden Kılıçdaroğlu, milletin derdini dinlemeye, derman olmaya geldiklerini söyledi. Kılıçdaroğlu, ''1 milyon doları olanın 2.8 milyon doları oldu. Bunlardan vergi de alınmıyor. Onlar bu durumdan memnun. Ama biz CHP olarak alın teri döken esnaf, çiftçi, emekli, memur yani memnun olmayan tüm kesimlerin oylarını istiyoruz. Halkla beraber iktidara koşuyoruz'' şeklinde konuştu.

İktidarları döneminde politikalarını halktan, köylüden, çiftçiden yana oluşturacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

''CHP iktidarında politikayı, politikacının cebi için oluşturmayacağız. Refah devleti yaratacağız, sosyal devlet olacağız. Sizlerle beraber üreten, çalışan bir Türkiye yaratacağız. Yoksulluğu, siyasi sömürü alanı olmaktan çıkaracağız. Halkın iktidarında sağ elin verdiğini sol el görmeyecek. Onun için aile sigortası yapacağız.''

Ülkenin AK Parti'nin yanlış politikalarından kurtulması gerektiğini savunan Kılıçdaroğlu, ''Bugün yeni bir ulusal Kurtuluş Savaşı başlatmak zorundayız'' dedi.

-''MİLLİYETÇİLİK, HALKINI KORUMAKTIR''-

Kılıçdaroğlu, Merzifon'dan Suluova İlçesi'ne geçti. Burada yaptığı konuşmada da siyasette doğru söyleme dönemini başlatacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

''Üç kağıda son vereceğiz. Recep Bey, Tevrat'tan bahsediyor, 'yalan söylemeyeceksin, çalmayacaksın' diyoruz alınıyor. Bunlar 'durmak yok yola devam' diyorlar. Bu ne anlama geliyor? Durmak yok milleti yolmaya devam. Bir sloganları daha var, 'büyük düşün' bununla da malı büyük götürün demek istiyorlar. Milliyetçilikten bahsediyorlar, milliyetçilik kendi işçini, çiftçini, memurunu, halkını korumaktır. Sen gitmişsin başkalarıyla uğraşıyorsun. AKP'nin zemini kaydıkça Recep Bey'in ezberi bozuluyor. Hep beraber halkla beraber haramilerin iktidarını alaşağı edeceğiz.''

İktidara geldiklerinde çiftçiye ÖTV'siz mazot sağlayacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, ''(Başbakan nereden bulacaksın?) diyor. Sen yatlara, gemilere benzinde, motorinde ÖTV'yi kaldırırken aklına gelmiyor da çiftçiye gelince mi aklına geliyor?'' diye konuştu.

Kommentare: 0

Sanal Kütüphane

Anitkabir Sanal Gezisi

Haftanin siiri

Göründü memleketin iç yüzü,çöktüyse temel.
Simdilik harice karsi yüzümüz olsa dahi
Yüzümüz yok bakacak kabrine ecdâdimizin.
Tükürür zannederim çehremize, vatanin tarihi.

 

Neyzen Tevfik

1943